Trendyol Yemek Komisyon Oranları Ne Kadar, Trendyol Komisyon Oranlarını Güncelledi

Trendyol Yemek Komisyon Oranları Ne Kadar, Trendyol Komisyon Oranlarını Güncelledi

Trendyol Yemek go kuryeri ile çalışan ya da restoran kuryesi ile çalışan iş ortakları için komisyon oranlarını güncelledi. 

Standart, Semtin Yıldızı 1 ve Semtin Yıldızı 2 olarak ve şehirlere göre düzenlemeler yapan Trendyol Yemek yeni komisyon oranlarını restoran paneline de ekledi. 

Yeni komisyon oranlarına panelinizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Trendyol Yemek komisyon oranlarını artan sipariş teslimine göre yeniden şekillendirdi. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli için ayrı, bu şehirlerin haricindeki şehirler için ayrı bir düzenleme yapıldı. 

Kısa vadelerde ödeme yapan Trendyol Yemek 50 TL ve üzeri teslim edilen sipariş sayılarında ayın başlangıcı ve bitiş tarihini baz alacak. 

Ayın başlangıcındaki ödemelerde nasıl bir yol izleyecekleri, nasıl bir hesaplama yapacakları açıkçası merak konusu. Neden merak konusu? Sipariş sayısı ay bazlı yapılacak, ama ödemeler kısa vadede olduğu için son ödemeye göre ay başına dönülüp yeniden mi hesap yapılıp mahsuplaşma yapılacak bu konu hakkında tam bilgimiz yok.

Trendyol Go kuryesi ile çalışan restoranlara 1-31 Temmuz 2023 için Standart Kategoride İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli için 0- 199 teslim edilen sipariş için komisyon oranı yüze 32 + KDV yani yüzde 37.76, Semtin yıldızı 1 için bu oran yüzde 31 + KDV, Smtin Yıldızı 2 için yüzde 30 + KDV'den başlayarak artan sipariş sayısına göre komisyon oranları düşecek.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli haricindeki şehirler için satndart yüzde 30 + KDV, Semtin Yıldızı 1 için yüzde 30 + KDV, Semtin Yıldızı 2 için  yüzde 29 + KDV.'den başlayarak artan sipariş sayısına göre komisyon oranları düşecek.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli şehirlerinde restoran kuryesi ile çalışan restoranlar için 0-199 arası teslim edilen 50 TL ve üzeri sipariş için Standart Kategoride yüzde 10 + KDV, Semtin Yıldızı 1 için yüzde 9 + KDV, Semtin Yıldızı 2 için yüzde 8 + KDV'den başlayarak artan sipariş sayısına göre komisyon oranları düşecek.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli haricindeki şehirlerde restoran kuryesi ile çalışanlar için 0-199 arası teslim edilen 50 TL ve üzeri sipariş için Standart Kategoride yüzde 9 + KDV, Semtin Yıldızı 1 için yüzde 8 + KDV, Semtin Yıldızı 2 için yüzde 7 + KDV'den başlayarak artan sipariş sayısına göre komisyon oranları düşecek.

Yemek Sepeti Ödeme Hesaplama yazımıza bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hayırlı olmasını diler; hayırlı, bol, bereketli kazançlar dileriz.. 

 

Whatsapp Whatsapp